Zespoły konkursowe XXXI Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Kopyść 2015:

 

WOJCIECH „BIESIAD” BIESADECKI

„Panienka” tenorowa w Męskim Chórze Szantowym „Zawisza Czarny”.

 

GDYNIA RADIO

Skład zespołu:

Paweł 'Old Vic' Lipnicki,
Tomasz 'Tomson' Rutkowski,
Rafał 'Czołg' Biczyk,
Robert 'Robson' Hunikowski,
Tomasz Grzegorz 'Finger' Wójcik

Zespół „GDYNIA RADIO” nazwany tak na cześć Brzegowej Stacji Łączności Gdynia Radio. Powstał w styczniu 2014 roku – zdobył II miejsce na Warszawskim Festiwalu Szantowym Port Wola, II miejsce na festiwalu Bieszczady pod Żaglem, I miejsce na Festiwalu Rafa w Radomiu, II miejsce na Festiwalu Port Pieśni Pracy w Tychach.

 

THE NIEROBBERS

Skład zespołu:

Tomasz Szuszkiewicz,
Marek Kańduła,
Dariusz Myśliński,
Jacek Wiliński.

„Młody”, obiecujący zespół rodem z Elbląga istniejący od marca 2013 r. Grupa zrodzona „drogami natury” podczas wspólnych męskich rejsów kilku kolegów. Poruszają się w klimacie mniej lub bardziej znanych piosenek żeglarskich, jak i własnej skromnej twórczości. Zespół debiutował na Kopyści'2013, zajmując II-gie miejsce. Dobre przyjęcie przez słuchaczy na białostockim festiwalu spowodowało decyzję o pokazaniu się szerszej publiczności. Zachęceni sukcesem wystartowali na poznańskim festiwalu „Szanta Claus”, który wygrali, otrzymując nominację do udziału w konkursie „Shanties’2014”. Zwycięstwo w nim dało zaproszenie do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties”. Grupa wróciła z sentymentem na Kopyść w 2014, zdobywając II miejsce.

 

PONTON BAND

Skład zespołu:

Maciej Basiukiewicz,
Michał Basiukiewicz,
Katarzyna Basiukiewicz,
Piotr Chyła-Goniewicz.

Zespół istnieje od 2004 r. Debiut festiwalowy na Festiwalu KOPYŚĆ'2005. Liczne nagrody na festiwalach piosenki żeglarskiej, w tym Nagroda Publiczności na Kopyści w 2006 r.

 

SYNDROM BECZKI

Skład zespołu:

Andrzej Drgas,
Wojtek Mazurkiewicz,
Tomek Woźniak,
Łukasz Gileta,
Robert Sosnowski,
Roman Derdziak.

Zespół Syndrom Beczki powstał w 2012 roku. Od dwóch lat z powodzeniem koncertuje najczęściej na lubelszczyźnie. Najważniejsze osiągnięcia to : dwukrotny występ na „Festiwalu Smaków Perła” w Lublinie, występ na „I Kameralnym Festiwalu Szantowym w Piasecznie”, „Dniach Zielonej Wyspy” w Przemyślu. Zespół występował także w III i IV edycji "Festiwalu Szantowego" w Chełmie. 4 października 2014 roku wydał płytę pt.: „Marzenie o wielorybie”. Syndrom Beczki zajął II miejsce oraz otrzymał nagrodę publiczności na XXVIII Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej " Bakcynalia" w Lublinie.

 

PIOTR WEINERT

Od dziecka bawię się w żeglarstwo i gitarę. Przez większy czas grałem w zespołach rockowych z większymi i mniejszymi sukcesami. Parę lat temu postanowiłem grać pieśni morza. Od lat prowadzę wędrowne obozy harcerskie po jeziorach mazurskich i tam przeważnie występuję z gitarą. W 2012 r. wystąpiłem na festiwalu szant w Kunicach. Zająłem II miejsce.

 

STARY PORT BIAŁYSTOK

Skład zespołu:

Katarzyna Horoszewska – Grabek,
Katarzyna Rożkowska,
Agnieszka Mackiewicz,
Robert Jankowski,
Jacek Dębicki,
Krzysztof Kondratowicz,
Maciej Klepacki,
Krzysztof Szulc.

Na Kopyści A.D. 2012, obdarowaliście nas Państwo najważniejszą ze wszystkich nagród – Nagrodą Publiczności! To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, za które w tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować! Po dwuletniej przerwie wracamy na Festiwal – tym razem z repertuarem w pełni autorskim. Mamy nadzieję, że również nasze własne kompozycje spotkają się z Waszym uznaniem. Na co dzień zanurzeni w bardzo różnych nurtach muzycznych, łączymy się zjednoczeni miłością do żagli i wszystkiego co z tym związane. Wspólne granie sprawia nam ogromną radość, a w tym co robimy najważniejsza jest dla nas dobra zabawa, do której również Was chcielibyśmy serdecznie zaprosić!