Uczestnicy konkursu
XXX Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Kopyść 2014:

EDWARD CZERWIŃSKI, GDAŃSKA GRUPA FOLKOWA,

GRAJKI Z DOBREJ BAJKI, IGI BAND,

JAN SIERZPUTOWSKI, THE NIEROBBERS.


EDWARD CZERWIŃSKI

         Gram od lat - ogniskowo, na żaglach, od pół roku rozpocząłem przygodę sceniczną.


GDAŃSKA GRUPA FOLKOWA

Skład zespołu:
Magda Staniszewska - skrzypce; Marek Wróblewski - gitara, Maciek Paszko - gitara basowa; Ryszard Linert – gitara.

         Zespół powstał w końcu 2011r. Od początku działalności koncentruje się na piosence żeglarskiej, pieśniach kubryku, folku morskim, piosence autorskiej. Związany z Międzynarodowym Klubem Morza „Zejman” w Gdańsku. Na festiwalu „Szanty pod Żurawiem” w 2012r otrzymał wyróżnienie.W ubiegłym roku wystąpił gościnnie na festiwalu szantowym na Woli .


GRAJKI Z DOBREJ BAJKI

Skład zespołu:
Jan Bardłowski, Patryk Korsan, Maciej Korsan.

         Zespół powstał w 2012 roku, w którym zadebiutował na Kopyści. Niesiony falą muzyki, w niezmienionym składzie, lecz ze zmodyfikowanymi instrumentami kontynuje podróż po krainie dźwięków.


IGI BAND

Skład zespołu:
Tomasz Ignac Orzechowski – wokal, gitara; Katarzyna Wasilewska – wokal, skrzypce; Łukasz Uchman – wokal, akordeon; Robert Winczowski – cajon, przeszkadzajki; Robert Wójcicki – gitara.

         Zespół powstał w 2013 roku. Skład „Igi Bandu” to troje muzyków z nieistniejącego już zespołu „Morże Być” wzbogacony przez gitarę Roberta Wójcickiego oraz przeszkadzajki Roberta Winczowskiego. Repertuar to wyłącznie autorskie piosenki morskie oraz poezja śpiewana. Lider zespołu Tomasz Ignac Orzechowski to czynny nauczyciel, instruktor żeglarstwa, kapitan, ratownik WOPR - na morzu i jeziorach spędza dwa, trzy miesiące w roku. Katarzyna Wasilewska znana z lubelskiej Federacji jest czynną nauczycielką - dwoje dzieci z patentem żeglarskim. Łukasz Uchman - pan od rytmiki nazywany przez przedszkolaków "Pan Podusia", Żeglarz Jachtowy. Robert Wójcicki - wirtuoz gitary, grający również w formacjach ciężkiego rocka, na co dzień pracujący w sklepie muzycznym, Żeglarz w obróbce. Robert Winczowski - handlowiec mający za sobą przeszłość morską, grał na statku "do kotleta", Żeglarz nienapoczęty. 26 stycznia 2014r zostaliśmy laureatem Wielkiego Dzwonu Portu Pieśni Pracy w Tychach.


JAN SIERZPUTOWSKI

         IŻ, student Politechniki Gdańskiej na kierunku Budowa Okrętów i Jachtów. Na co dzień gra w różnych zespołach na różnych instrumentach, głównie dętych takich jak saksofon czy flet irlandzki, uczy się na klarnecie i mandolinie, a na festiwalu zaśpiewa i zagra na gitarze.


THE NIEROBBERS

Skład zespołu:
Tomasz Szuszkiewicz - śpiew, gitara akustyczna; Marek Kańduła – git.akust., git.basowa, śpiew; Dariusz Myśliński - harmonijka ustna, śpiew; Jacek Wiliński - flety irlandzkie, klarnet, śpiew.

         Zespół zrodzony „drogami natury” podczas wspólnych męskich rejsów. Debiutował na ubiegłorocznej „Kopyści”, zajmując II-gie miejsce. Zachęcony sukcesem zespół wystartował na poznańskim festiwalu „Szanta Claus”, gdzie wygrał, otrzymując tym samym nominację do udziału w konkursie „Shanties’2014”. Jako laureat został zaproszony do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties”, który odbył się w lutym tego roku. Grupa wraca tu z sentymentem, pamiętając o gorącym przyjęciu białostockiej publiczności w dniu scenicznego debiutu.