PROTOKÓŁ

Jury 28-ego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Kopyść” w składzie:

Przewodniczący - Waldemar Mieczkowski,

Danuta Nowicka,

Izabela Puklewicz,

Jacek Jakubowski,

Adam Klimiuk,

Tomasz Szurczak

po wysłuchaniu siedmiu podmiotów muzycznych postanowiło przyznać

następujące wyróżnienie i nagrody:

 • GRAND PRIX „WIELKĄ KOPYŚĆ” i I Nagrodę w wysokości 1500 zł (tysiąc pięćset złotych)
  zespołowi Augustowska Flota Śpiewająca A-QQ.
 • I Nagrodę w wysokości 700 zł (siedemset złotych) zespołowi Czemu by nie?!
 • Dwa równorzędne wyróżnienia w wysokości 250 zł (dwieście pięćdziesiąt złotych) wykonawcom: Jarosław Jura oraz Zespołowi Anker.
 • Nagrodę Publiczności otrzymuje zespół Stary Port Białystok. • ANKER

  Skład zespołu:
  Bartłomiej Ziajło, Marcin Kaszubat, Sebastian Mazurkiewicz, Dariusz Wasyleczko.

  Zespół „Anker” powstał w styczniu 2012r. Wszyscy muzycy mieszkają w Górowie Iławeckim i zebrali się aby wspólnie nagrać piosenki napisane przez Bartka Ziajłę. Są to własne aranżacje piosenek takich zespołów jak Great Big Sea, Mumford und Sons czy Flogging Molly z autorskimi tekstami Bartka. Efekt nagrania tak przypadł do gustu przyjaciołom zespołu oraz samym muzykom, że postanowiono, że na samym nagraniu skończyć się nie może...


  AUGUSTOWSKA FLOTA ŚPIEWAJĄCA A-QQ

  Skład zespołu:
  Sandra Bożewicz, Julita Bożewicz, Oliwia Prawdzik, Julia Krzywińska, Marta Polkowska, Łukasz Wojtkiewicz, Grzesiek Waszkiewicz, Krystian Czaja, Bartek Naruk, Elżbieta Granacka.

  Augustowska Flota Śpiewająca A-QQ to grupa młodych ludzi, których łączy wspólna pasja jaką jest muzykowanie. Członkowie zespołu znają się od wielu lat i są bardziej jak rodzina, niż jak formalny zespół, spotykający się jedynie na próbach. Od września 2008 r. A-QQ znalazło swój stały port pod skrzydłem Augustowskich Placówek Kultury, dzięki którym ma tak ważne miejsce jak sala do prób. W swoim repertuarze posiada głównie utwory o tematyce żeglarskiej. Mimo młodego wieku wykonawców i krótkiego stażu „artystycznego” A-QQ ma na swoim koncie kilka osiągnięć:

 • Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „RAFA 2008” w Radomiu,

 • I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Wiatraczek 2009” w Świnoujściu oraz Grand Prix tego festiwalu w roku 2010,

 • Grand Prix Festiwalu Piosenki Turystycznej „Gramy i śpiewamy naturalnie” Goniądz 2009r,

 • I miejsce oraz nagroda specjalna za piosenkę premierową na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Mikołajki Szanty 2010”,

 • I miejsce na I Festiwalu Piosenki Turystycznej i Żeglarskiej „Ukleja” 2011 w Wilkasach.

 • Wykonywany repertuar, to klasyka piosenki żeglarskiej we własnych aranżacjach oraz utwory autorskie.


  CZEMU BY NIE?!

  Skład zespołu:
  Dominika Kiszkiel, Izabela Saniewska, Elżbieta Sierko, Michał Łępicki, Filip Majewski, Jerzy Topolski.

  "Czemu By Nie?!" to nie tylko nazwa zespołu i drużyny do której należymy, ale i styl życia.

  Jesteśmy członkami 59 Białostockiej Wodnej Drużyny Wędrowniczej "Czemu By Nie?!" im. Władysława Wagnera i tam rozpoczęła się nasza przygoda. Mamy od 16 do 22 lat, razem żeglujemy, gramy i śpiewamy. I to właśnie od wspólnego śpiewania na zbiórkach, obozach żeglarskich czy rejsach się zaczęło.

  Zespół powstał w październiku 2011, aby dać możliwość rozwoju muzycznego członkom drużyny, najpierw na potrzeby jednego festiwalu, potem posypały się kolejne, na których oswajamy się ze sceną i zdobywamy doświadczenie, często też udaje nam się wygrać. Od tego czasu tworzymy własne interpretacje znanych utworów harcerskich i żeglarskich, a także piszemy teksty i komponujemy własne utwory. I właśnie te ostatnie chcielibyśmy zaprezentować na Kopyściowej scenie. Bo w końcu CZEMU BY NIE?!


  GRAJKI Z DOBREJ BAJKI

  Skład zespołu:
  Maciej Korsan, Patryk Korsan, Jan Bardłowski

  Zespół powstał w lutym 2012 roku z inicjatywy Macieja Korsana. Głownym założeniem było zebranie ludzi czerpiących przyjemność z grania muzyki szantowej. Zebranie składu było nie lada wyzwaniem. Zaczęły się intesywne przygotowania do konkursu Kopyść'2012. Po kilku próbach ukształtował się skład podany w punkcie pierwszym, lecz czasem występują z nami goście.


  JAROSŁAW JURA

  Moja przygoda z piosenką żeglarską trwa już od kilku lat, chociaż zdecydowałem się na udział w konkursach dopiero w 2009 roku. Po raz pierwszy „wystartowałem” na Festiwalu „Kopyść'2009” i zdobyłem nagrodę za II miejsce. Następne festiwale to:
  „Rafa'2009” w Radomiu - drugie miejsce,
  „Tratwa'2009” - wyróżnienie Jury za „dobry kontakt z publicznością”.


  STARY PORT BIAŁYSTOK

  Skład zespołu:
  Katarzyna Horoszewska – Grabek, Katarzyna Szczubełek, Agnieszka Mackiewicz, Robert Jankowski, Jacek Dębicki, Tomasz Perkowski, Piotr Ignatowicz, Grzegorz Anuszkiewicz.

  Na co dzień zanurzeni w bardzo różnych nurtach muzycznych, od poezji śpiewanej poczynając, poprzez piosenkę aktorską, folk, ska, na rocku progresywnym kończąc, łączymy się zjednoczeni miłością do żagli i wszystkiego co z tym związane.

  Nasze łodzie cumowały już w wielu wielkich portach, lecz to właśnie Stary Port Białystok ugościł nas przytulną keją i tu pozostaliśmy, chyba już na stałe.

  Wspólne granie sprawia nam ogromną radość, a w tym co robimy najważniejsza jest dla nas dobra zabawa, do której również Państwa chcielibyśmy serdecznie zaprosić!
  Do zobaczenia na koncertach!
  Ahoj!


  ZESPÓŁ DNIA NASTĘPNEGO

  Skład zespołu:
  Jacek Plisak, Michał Klok, Marek Kamiński, Zuzanna Kuczera.

  Dawno, dawno temu, w niezbyt odległej knajpie spotkaliśmy się na sesji terapii zajęciowej niwelującej (w założeniu) skutki dnia poprzedniego... czyli przy piwie. Tak powstał Zespół Dnia Następnego, a było to – trudno uwierzyć – w lutym 2004 roku. Koncertowaliśmy w wielu różnych miejscach . Muzyka weszła nam w nałóg, ale nie zamierzamy się leczyć.

  W ubiegłym roku na Kopyści'2011 zdobyliśmy Nagrodę Publiczności. Dziękujemy wszystkim, którzy nas dotąd wspierali i prosimy o jeszcze.